alt_banner_bütün-2
T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

      Bizi Takip Edin! 
         

 
Untitled Document


 Bulunduğunuz Yer: Haberler

 İl Sosyal Hizmetler Kurulu Aralık Ayı Toplantısı Gerçekleştirildi.
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

 


İl Sosyal Hizmetler Kurulu 2008 yılı Aralık ayı toplantısı, Valilik 100 Yıl Toplantı Salonunda, Vali Gökhan Sözer Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya, Vali Yardımcısı Dağıstan Kılıçarslan, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Porf. Dr. Ayşe Gökalp, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamdi Kadıoğlu,  İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi Prof.Dr. Ali Demirci, il müdürlükleri temsilcileri katıldı.

 

Açılış konuşmasını yapan Vali Gökhan Sözer, konuşmasında Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün kentimizde yardıma ve desteğe ihtiyacı olan her kesime elini uzattığını belirterek, şöyle dedi “Sosyal Hizmetler, devletin en önemli politikasıdır. Toplumun yardıma ve desteğe muhtaç kesimlerine devlet eliyle yardım sağlanmakta olup, bunun yanında gönüllü sivil toplum örgütlerinin de sosyal hizmetlere katkısı büyüktür. Bundan dolayı teşekkür ediyorum.” 

 

Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamdi Kadıoğlu ise Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün, yapmış olduğu çalışmalarla ilgili bir sunum gerçekleştirerek şunları dile getirdi. "Kocaeli’nde Sosyal hizmetler alanında yeniden yapılanma çalışmaları sonucunda çocuklara, kadınlara ve özürlülere kamu adına müdürlük olarak yatılı, kurum bakımı hizmeti ve gündüzlü, eğitim ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz. İlimizde çocuk ve özürlü alanımızda hizmet veren yatılı kuruluşlarımızda, "eski koğuş ve koğuş tipi"  modeli terk edilerek, yerlerine Türkiye'ye örnek teşkil edecek ev tipi müstakil yaşam evleri, yani "Sevgi evlerine" geçilmiştir. Ayrıca kurumumuz Evlat edinme ve koruyucu aile projelerini yasa ve yönetmelik çerçevesinde yürütmektedir” dedi.
 

Toplantı, kurum temsilcilerinin sosyal hizmet projeleri ile ilgili görüş ve önerilerin ardından sona erdi.


Bu içerik toplam 1.220.674 kez gösterildi, Site toplam 3.342.271 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 45 kişi geziyor.

                 

     

            

Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No: 129 Pk:41040 İzmit/KOCAELİ
Telefon: 0(262) 300 50 00 Fax: 0(262) 332 19 00 E-posta: kocaeli@icisleri.gov.tr