alt_banner_bütün-2
T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

      Bizi Takip Edin! 
         

 
Untitled Document


 Bulunduğunuz Yer: Haberler

 Turizm Haftası Etkinlikleri Başladı.
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

 

15-22 Nisan Turizm Haftası nedeniyle İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan ve heyet Valilik önündeki Atatürk büstüne çelenk bıraktı. Çelenk sunumunun ardından Vali Yardımcısı Mustafa Ünlüsoy, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan’dan oluşan heyet,  Vali Gökhan Sözer’i makamında ziyaret etti.

 

Turizmin Türkiye için önemine değinen İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, “15-22 Nisan Turizm Haftası olarak kutlanmaktadır. Turizm Dünya’da ve ülkemizde gelişmekte olan bir sektör.Gerek iş alanı, gerek istihdamı sağlanması açısından, gerekse dünya barış’ına katkı sağlaması ve çevrenin korunması açısından büyük bir getirisi vardır. Kocaeli’nde turizm Sayın Valimizin desteği ile gelişiyor. Kocaeli’nin sanayi kenti olmasına rağmen, turizmin her türlü altyapısı hazır durumdadır. Planlaması yapıldıktan sonra yatırımcıların ilimize yapacakları yatırımlarıyla turizm gelişecektir. Kocaeli'nin kültür ve turizm şehri olmasını istiyor.” dedi.

 

Vali Gökhan Sözer ise, “Turizm, ülkemiz ve kentimiz için ihracat getirisi olan, döviz girdisi sağlayan en önemli gelir ve hizmet kaynaklarından biridir. Turizmin gelişmesi için sürekli turizm yatırımlarının yapılması gerekiyor. Turizmdeki amacımız ve hedefimiz, kentimiz turizmin alt yapısını, hizmetleri geliştirmek, insanların hizmetine sunmaktır.” dedi.

 

Heyet, Vali Gökhan Sözer’i ziyaretin ardından Kartepe KOÜ Derbent Otelcilik ve Turizm MYO Salonu’nda gerçekleştirilen Turizm Haftası etkinlik ve kutlamalarına katıldı. Buradaki kutlamalara Vali Gökhan Sözer’in yanı sıra Vali Yardımcısı Mustafa Ünlüsoy, Kartepe Kaymakamı Mustafa Ünaldı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, KOÜ Öğretim üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

 

Vali Sözer burada yaptığı konuşmasında, Kartepe ilçesinin turizm için önemli olduğunu belirterek, “Çevre, tarih ve kültürel miraslarımızı öne çıkartıp turizmi geliştirip, kamuoyu gündemine taşımamız gerekmektedir” dedi.

 

Konuşmaların ardından, Kartepe Oda Orkestrası konseri ile İlköğretim okulları halkoyunları gösterileri sundu. Turizm Haftası nedeniyle KOÜ Derbent Uygulama Oteli’nde yemek yarışması düzenlendi.

 
Bu içerik toplam 1.213.831 kez gösterildi, Site toplam 3.330.529 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 11 kişi geziyor.

                 

     

            

Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No: 129 Pk:41040 İzmit/KOCAELİ
Telefon: 0(262) 300 50 00 Fax: 0(262) 332 19 00 E-posta: kocaeli@icisleri.gov.tr