alt_banner_bütün-2
T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

      Bizi Takip Edin! 
         

 
Untitled Document


 Bulunduğunuz Yer: Haberler

 TÜRKİYE AZERBAYCAN DERNEKLERİ FEDERASYONU VALİ GÖKHAN SÖZER’E NEZAKET ZİYARETİNDE BULUNDU.
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

 


Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Hocalı Soykırımının 18. yıl dönümü nedeniyle Vali Gökhan SÖZER’e nezaket ziyaretinde bulundular.

 

Azerbaycan Parlementosu ve AGİT Milletvekili Fazıl Mustafa Bey ziyarette yaptığı konuşmasında; “Ermenilerin yaptığı Hocalı Soykırımının gündeme getirilmesi ve Sivil Toplum Örgütleri ile Devlet Kuruluşlarının bu işte faydalı olması oldukça önemlidir. Hocalı Soykırımı sadece Azerbaycan’ın sorunu değildir. Hocalı Soykırımında yaşanılan olayların Dünya gündemine getirilmesi gerekmektedir. Sayın Valimize de verdiği destekten ve Azerbaycan halkının yanında olduğundan dolayı teşekkür ederim” dedi.

 

Vali Gökhan SÖZER ziyaret nedeniyle yaptığı konuşmasında; “Hocalı Katliamının 18. yıl dönümü münasebetiyle Türkiye ve Dünya kamuoyuna bu soykırımı duyurmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlenmiştir. Ermeni soykırımı iddiaları sürekli olarak Ermeniler tarafından tüm dünyaya iddia edilir. Ancak Hocalı Katliamı gibi bir katliamdan da hiç bahsetmezler ve saklarlar. Bunun hem Türkiye hem Dünya kamuoyunda bilinmesi gereklidir. Bizler Azeri halkıyla kardeşiz ve bundan sonrada birlikteliğimiz devam edecektir. Ermenilerin tüm olumsuz iddiaları hem Türkiye’nin hem de Azerbaycan’ın ortak sorunudur” dedi.


Bu içerik toplam 1.138.263 kez gösterildi, Site toplam 3.205.583 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 114 kişi geziyor.

                 

     

            

Körfez Mh.Ankara Karayolu Cd. No: 129 Pk:41040 İzmit/KOCAELİ
Telefon: 0(262) 300 50 00 Fax: 0(262) 332 19 00 E-posta: kocaeli@icisleri.gov.tr